Головна сторінка

                 ПОРАДИ ДЛЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ ЖИТТЯ

    Постарайтеся бути психічно врівноваженими і не захаращуйте свій мозок. Читайте повільніше і більше осмислюйте текст. Записуйте думки, які приходять до вас, і через деякий час перечитуйте їх, щоб уловити прогрес в ясності розуміння і викладу.

    Часто початківці які підходять до Сокровенного Вчення, дуже нагадують студентів медиків, які, приступаючи до вивчення хвороб, починають відчувати і знаходити в собі симптоми усіх існуючих захворювань. Точнісінько так  деякі з них починають приписувати собі священні болі і найвищі досягнення, про які вони прочитали у книгах Вчення. Потрібно застерігати їх від подібних захоплень, бо це явище свідчить про наявність таких небажаних якостей духу, як зарозумілість і нестача розпізнавальної здатності. Без подолання таких якостей ніяке просування на духовному плані неможливе. Також необхідно знати, що до тридцяти років розкриття центрів неможливе без шкоди для організму. Звичайно, постійно маю на увазі нормальні, здорові організми. У так званих медіумів можуть бути різні прояви і раніше.

*  *  *

    Не бентежтеся ніким і нічим. Як Сказано: “Небезпека – це часто чималий порятунок”. Можливо, в зв’язку з деякими подіями, можна навіть сказати – чим більша загроза, тим краще. Небезпека допоможе зжити багато каліцтв. Пам’ятатимемо Керманича Світового Корабля і не настрашимося.

    *  *  *

     Холодний душ при сильній нервозності може бути шкідливим. Не насилуйте мозок пізно увечері. Краще встати раніше і присвятити читанню ранішню світанкову годину.

*  *  *

     Здоровий сон в межах від 6 до 8 годин (у місті) не тільки корисний, але абсолютно потрібний, бо в ці години наше тонке тіло отримує необхідне йому живлення з Тонкого Світу. Сонливість же може походити від декількох причин, і потрібно в них розібратися. Сонливість часто походить як від космічних причин, так і від зіткнення з хворою вампіричною аурою, яка може висмоктувати енергію до повного виснаження сил. Також нерідко бувають випадки, коли наша психічна енергія несподівано стає потрібною кому-небудь з близьких нам і, за законом духовного магніту, наша енергія негайно поспішить на допомогу; і, звичайно, при такому відході її ми відчуваємо сонливість і навіть запаморочення та ніби тимчасову коротку відсутність.

*  *  *

   Утримання від допомоги ближнім з боязні ускладнити свою особисту карму являється однією з найтяжчих помилок. Чи не буде це проявом найбільшого егоїзму? Якщо, надаючи добру допомогу ближньому, ми і приймаємо на себе долю цієї карми, то така карма не може обтяжити наш духовний розвиток, який один лише визначає карму. Саме відмова в посильній допомозі може безмірно обтяжити нашу карму, бо хто може знати, кому, коли і де ми платимо свій старий борг? Лише Архат відає, де він не повинен допомагати, ми ж зобов’язані простягати руку допомоги там, де вона потрібна.

*  *  *

   Вчення Живої Етики розглядає весь світ як єдину Світову Общину. Нам вказано розвивати в собі почуття співробітництва, солідарності і дружелюбності, але ніде не заповідане тілесне штовхання. Обмін праці і взаємодопомога не повинні накладати умовних обмежень. Всяке надмірне прикріплення до одного місця осуджено, бо це просто обмеження. Ще великий Будда, основоположник Світової Общини, заповідав своїм учням не залишатися довго разом, а постійно розходитися, і відвідувати нові країни, і мати спілкування з різними людьми.

*  *  *

    При сучасному рівні свідомості людства, в тісному замкнутому гуртожитку неминуча тенденція до зрівнялівки,а всяка зрівнялівка неминуче розчиняє талант в нікчемних проявів, що веде до втрати культури і пониження рівня цивілізації, тобто до спрощення і, на жаль, до наступної стадії спрощення, а саме – до огрубіння. Тому общину і кооперацію потрібно зрозуміти широко і життєво. Саме нові наукові відкриття і саме життя підкажуть нові форми співробітництва.

*  *  *

    Бережіть здоров’я, струми дуже тяжкі. 

*  *  *

   Найбільша користь, яку ми можемо принести, полягає в тому, щоб шляхом розширення свідомості, поліпшення і збагачення мислення і очищення серця посилити наші випромінювання і таким підняттям вібрацій оздоровлююче впливати на все оточуюче.

*  *  *

   Звичайно, пораду про спішність не слід розуміти вузько. Вона відноситься, насамперед, до виконання вже поданих завдань, і головним чином до внутрішнього зростання і розширення свідомості, щоб зустріти і зрозуміти сенс того, що здійснюється. Коричневий газ окутує нашу планету, і змішення струмів тяжко проявляється на чутливих организмах.

*  *  *

   Так, нічим не бентежтеся, зберігайте спокій і стежте за здоров’ям. Привчайте себе до урочистого настрою, бо саме урочистість заповідана нам поверх усього в ці дні Апокаліпсису. Пам’ятайте про Мудру радість.

Олена Реріх