Ти – ТВОРЕЦЬ свого щастя
Твоя мета – досяжна. Прямуй до неї, розвивайся!

 Українською  По русски

Хай полум'я серця вашого палає вогнем співчуття. У співчутті закладена велика перлина Таємного Знання.

Жива Етика

           Назад до розділу Особистості

Цитати з книги "Путь жизни" Льва Толстого


Нижче наведено одну з вибірок цитат із книги Путь жизни: 1 2 3

Ти хочеш добра? Ти й отримаєш те, чого хочеш, але за умови що хотітимеш того добра, яке добро для всіх. А таке добро дається лише любов'ю.

Ми знаходимо все, лише самих себе не вміємо знайти. Дивна справа!
Людина живе на світі багато років і не може помітити за собою, коли вона відчуває себе найкраще. Тільки но людина стане помічати це, їй стане ясно, у чому її справжнє благо; ясно стане, що добре їй буває лише тоді, коли в душі її – любов до людей.

Григорій Сковорода

Благо тілесне, усякі задоволення ми добуваємо, лише віднімаючи це в інших. Благо духовне, благо любові ми добуваємо, навпаки, лише тоді, коли збільшуємо благо інших.

Жалюгідна й смішна людина, коли вона шукає те, що в неї висить за спиною. Так само жалюгідна й смішна людина, якщо вона шукає добро і не знає того, що воно у тій любові, яка вкладена їй у серце.
Не дивіться на світ і на справи людей, а погляньте у свою душу, і ви знайдете у ній те благо, якого шукаєте там, де його немає – знайдете любов, а знайшовши любов, взнаєте, що благо це настільки велике, що той, хто має його, не бажатиме вже нічого іншого.

Крішна

Коли тобі важко, коли ти боїшся людей, коли життя твоє заплуталось, скажи собі: давай перестану піклуватися про те, що зі мною буде, любитиму всіх тих, з ким маю справи, і більше нічого, а там будь що буде.
Лише спробуй жити так, і побачиш, як раптом все розплутається, і тобі нічого буде ні боятися, ані бажати.

На початок сторінки
 

Роби добро друзям, щоб вони ще більше любили тебе; роби добро ворогам, щоб вони стали твоїми друзями.

Клеовул

Ти хочеш принести якомога більше задоволлення твоєму тілу. Та чи довго буде жити твоє тіло? Піклуватись про благо тіла – це все одно, що будувати собі дім на кризі. Яка радість може бути у такому житті, який спокій? Чи не боїшся ти постійно, що рано чи пізно крига розтане, рано чи пізно доведеться тобі залишити смертне твоє тіло?
Тож перенеси дім твій на твердий ґрунт – працюй над тим, що не вмирає: покращуй свою душу, звільняйся від недоліків, спокус і забобонів. У цьому благо.

Григорій Сковорода

Коли людина зробила помилку і зрозуміла, що вона помилась, їй дві дороги: одна – щоб визнати помилку і думати про те, як не повторювати її знов, інша – щоб, не довіряючи своїй совісті, поцікавитися тим, як люди дивляться на цю помилку, і якщо люди не засуджують, продовжувати помилятися, вже не усвідомлюючи своїх помилок.
"Усі так роблять, чому ж і мені не чинити так само".
Щойно людина пішла цією другою накатаною дорогою, вона і не помітить, як відійде далеко від доброго життя.

Ніколи не бійся своїх недоліків, не говори собі: я не можу не помилятися, я звикся, я слабкий. Поки живий, завжди можеш і боротися з недоліками і побороти їх, не сьогодні, так завтра, не завтра, так післязавтра, не післязавтра, так вже напевно перед смертю. Якщо ж заздалегідь відмовляєшся від боротьби, то відмовляєшся від найголовнішої справи життя.

Чим більше ти привчаєш себе до розкоші, тим більше піддаєшся рабству: тому що чим у більшому ти матимеш потребу, тим більше зменшиш свою свободу. Вища свобода в тому, щоб зовсім ні в чому не мати потребу, а наступна за нею – мати потребу в малому.

Іоан Златоуст

На початок сторінки
 

Якщо надто догоджатимеш тілу – послабиш його; як будеш перевантажувати його – теж послабиш. Якщо вже вибирати одне з двох, то краще виснажувати, ніж догоджати тілу – від того краще, що, як не доїв, не доспав, переробив, тіло одразу покаже тобі помилку. Якщо ж дуже зніжив тіло, воно, не зараз, але набагато пізніше, покаже тобі твою помилку тим, що буде слабке і хворе.

Треба їсти для того, щоб жити, а не жити для того, щоб їсти.

Коли б не жадібність, жодний птах не потрапив би у тенети, і птахолов не зловив би жодного птаха. На ту ж приманку ловлять і людей. Черево – це ланцюг на руки і кандали на ноги. Раб черева завжди раб. Хочеш бути вільний, перш за все звільняй себе від черева. Борися з ним. Їж для того, щоб втамувати голод, а не для того, щоб отримати задоволення.

Сааді

Чим менше потурати тілу в їжі, одязі, приміщенні, розвагах, тим вільніше жити. І навпаки, лише почни покращувати їжу, одяг, приміщення, розваги – й не буде кінця праці та клопотам.

Якщо багато працюєш на інших, не обтяжуйся такою роботою і не бажай собі за неї похвали, а знай, що праця твоя, якщо ти робиш її для інших з любов’ю, найкорисніша для справжнього тебе, для душі твоєї.

На початок сторінки
 

У бідного менше речей, але більше радощів. Вода із струмка і корка хлібу у багато разів смачніше бідному втомленому від роботи працівникові, ніж найдорожчі страви і напої багатій, ледачій людині. Багатому все приїлося і надокучило, і немає ні від чого радості. Працівникові, що втомився від роботи, і їжа, і напої, і відпочинок щоразу нова радість.

Хочеш завжди бути у доброму дусі – працюй до втоми, але не через силу. Від неробства люди бувають і невдоволені і сердиті. Те ж буває і від роботи через силу.

Одна з кращих й чистих радостей – це відпочинок після праці.

Кант

Поважати людей треба не згідно їх статусу і багатству, а згідно тієї роботи, яку вони роблять. Чим корисніша ця робота, тим поважніше люди.

Наживи собі таке багацтво, щоб ніхто не міг відняти його від тебе, щоб воно і по смерті залишилося за тобою і ніколи б не зменшувалось і не тліло. Багацтво це – твоя душа.

Індуська приказка

На початок сторінки
 

Люди у тисячу разів більше піклуються про те, щоб додати собі багацтва, ніж про те, щоб додати собі розуму. Але здається, кожен може розуміти, що для щастя людини набагато важливіше те, що є у ній, ніж те, що є в неї.

Шопенгауер

Правда, що ти, можливо, не в силах не розсердитися на того, хто образив тебе. Але ти завжди можеш стриматися від того, щоб ні словом, ані справою не показати свого серця.

Злість – завжди від безсилля.

Людина лає, ображає тебе – не піддавайся їй, не ставай на той шлях, на який вона хоче завести тебе, не роби того що вона.

Марк Аврелій

Не треба ні особливо зневажати, ні особливо почитати жодну людину. Зневажатимеш людину – не оціниш того добра, яке є в ній. Дуже почитатимеш людину – будеш надто багато вимагати від неї. Для того, щоб не помилитися, треба зневажати, так само як і в собі, тілесне людини і поважати її як духовне створіння.

На початок сторінки
 

Часто люди хочуть проявити себе тим, що помічають недоліки людей. А вони цим лише виявляють свою слабкість.
Чем людина розумніша і добріша, тим більше вона бачить добра в людях, а чим дурніша і зліша, тим більше недоліків вона бачить у інших.


Перейти до іншої вибірки цитат із книги "Путь жизни": 1 2 3

Опубліковано: 30.06.2009
Останнє оновлення: 2.07.2009