Витяги з листів Олени Реріх

1. Про лікування

23 березня 1929 р.

Від астми хороший засіб – пари з м’яти і евкаліптолу.  Евкаліптолове масло – дуже гарна дезінфекція, і я стараюся мати його у себе в спальні, особливо перед сном. Декілька крапель на чашку гарячої води перед ліжком дуже добре діє на сон. Треба виписати аптеку Агні Йоги і дотримуватися усіх вказівок, які так само корисні дітям, як і дорослим. Молоко, одне з головних засобів при усіх дихальних захворюваннях, приймається в гарячому виді з добавкою соди або валеріана. Це наші сімейні ліки, що дають прекрасні результати.

Травень 1929 р.

Ще одну опіку Владики посилаю Вам, мої рідні, – склад емульсії Йогів. Візьміть мигдалеве молоко, евкаліптове масло, кедрове масло, горіхове масло, трояндове масло, валеріан і висівки, краще пшеничні. Пропорція залежить від властивості шкіри. Треба увечері натирати тіло у напрямку м’язів до висушування. Можна користуватися тонкою шерстю. Біля Чаші можна робити обертовий рух проти сонця. Треба не квапитися, щоб краще випробувати пропорції. Треба почати з кінцівок і потім перейти до Чаші, гортані і шлунку… Але треба бути обережними в пропорції кедрового і евкаліптового масла, будучи найбільш діючими, вони, взяті у великій кількості, можуть роздратовувати шкіру.

Натирання… проводити вранці…, слідуючи наведеним вище вказівкам. Причому треба твердо запам’ятати, що центр Чаші вимагає обертового руху проти сонця, тоді як животик (треба натирати – пр..) – в сонячному напрямку. Ця емульсія корисна від застуди і запобігає багатьом заразним хворобам. Про інші  її психофізичні значення прочитаєте в книзі “Агні Йоги”. .. Зробіть валеріановий чай Вашим щоденним напоєм. Віднесіться з усію серйозністю до цих вказівок.

1 серпня 1930 р.

Сильний дух не побоїться операції і опісля з подвоєною силою повстане і спрямується вперед. Слабкий відкладе операцію, і хвороба може прийняти небезпечний хронічний характер, що веде до повільного і вірного руйнування. Горе тому, хто  відклав!

17 серпня 1930 р.

Також слід постійно пам’ятати про згубність роздратування. “Роздратування робить ваш сосуд крихким”. У Агні Йозі вказана отрута роздратування і усі її наслідки. І мені було показано, як ця отрута виїдає дорогоцінні відкладення психічної енергії. А що може бути досягнуте без накопичення психічної енергії? Недоумкуватість і знищення будуть наслідком. Кожен, звичайно, вільний знищувати себе, але злочинно сіяти цю згубну заразу.

 

21 листопада 1930 р.

Спермін дуже хороший, іншою отрутою  користуюся із здриганням, бо, даючи хвилинне полегшення, вона отруює організм і позбавляє його життєздатності. Пам’ятаєш, як наш великий лікар сказав, що “лише спокій і чисте гірське повітря лікують серце”, яке настраждалося.

18 березня 1931 р.

Потрібно сприймати буквально, коли Говорю, що явище значного числа хвороб треба лікувати психічною енергією. Зараження нервової речовини буде завжди найпершим поводом для різноманітних захворювань. У зараженні нервової речовини поєднується світ вищий з нижчим, через бреш речовини нервів проштовхується будь-який прибулець, починаючи від одержимості і кінчаючи раком. Але захистити нервову речовину можна лише психічною енергією. Це виховання психічної енергії буде справжньою профілактикою людства. Можна застосувати хоч би чисту думку, захищаючи нею входи до нервової  сфери. Навіть цей простий захід буде корисний. Також психічна енергія буде кращим очищенням в період скритої хвороби. Та  яке жахливе розкладання нервової речовини під впливом пияцтва і всяких вад! Подумайте, в якому стані буде тонке тіло, де щонайтонші нерви виступають в ролі скелета! Для землі – кістка, для тонкого світу – нерви, для духу – Світло!